Deri Sarkmasını Önlemenin 5 Yolu

4 dakikada okunur
Deri Sarkması

Kilo vererek fazla kilolarınızdan kurtulduğunuz gibi sağlıklı bir yaşama da sahip olursunuz. Fakat özellikle hızlı bir şekilde kilo vermişseniz vücudunuzun belli bölümlerinde deri sarkması oluşacaktır. Şüphesiz ki kilo vermenin en can sıkıcı tarafı da bu. Özellikle hızlı bir şekilde kilo vermişseniz vücudunuzdaki sarkan deriler kötü bir görüntü oluşturabilir. Deri sarkmasına maruz kalmamak için şunları yapabilirsiniz;

1- Hızlı Bir Şekilde Kilo Vermeyin

Deri sarkmasının bir numaralı sebebi kilolarınızdan olması gerekenden daha hızlı bir şekilde kurtulmaktır. Hızlı kilo kaybı deri sarkmasına neden olduğu gibi cildinizde çatlaklara da neden olabilir. Hızlı bir şekilde kilo vermek yerine zamana yayarak kilo verirseniz deri sarkmasından kurtulabilirsiniz. Mesela ayda 10-15 kilo vermek yerine 4-5 kilo vermeyi hedeflemelisiniz. Ki sağlık açısından da olması gereken budur.,

2- Diyetle Birlikte Spor Yapmayı İhmal Etmeyin

Hemen hemen bütün yazılarımda bundan bahsediyorum. Diyet ve spor sizin için ayrılmaz bir ikili olmak zorundadır. Bu sayede hem sağlıklı hem de kalıcı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Ayrıca spor yapmak deri sarkmasını da ciddi şekilde önler. Çünkü spor yapmak cildinizi sıkılaştırır vücudunuzdaki kasları artırarak sizi daha güçlü hale getirir. Sporu diyetinizden farklı tutmak çok yanlış bir düşüncedir. Bu nedenle kesinlikle spor yapmalısınız. İsterseniz hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacak 6 egzersiz yazımı da okuyabilirsiniz.

3- Ağırlık Antrenmanları Yapın

Yapmış olduğunuz egzersizlerle kilo vermiş olabilirsiniz. Fakat vücudunuzun sıkılaşmasında problemler varsa ağırlık antrenmanlarına başlamanız önemlidir. Ağırlık antrenmanları kaslarınızını güçlendirerek vücudunuzun daha sıkı görünmesini sağlar. Hafta üç kez ağırlık antrenmanı yapabilirsiniz.

4- Krem ve Bitkisel Yağ Kullanın

Kilo verdikten sonra derinizin sarkmaması ve cildinizde çatlaklar oluşmaması için krem ve bitkisel yağ kullanımı da oldukça etkilidir. Cildin sıkılaşmasına yardımcı olan pamuk yağı ve avokado yağı gibi E vitamini bakımından zengin bitkisel yağlar kullanabilirsiniz. Ayrıca günlük olarak da sıkılaştırıcı kremler kullanmanız da bu açıdan faydalı olacaktır.

5- Günde 3 Litre Su İçin

Su içmek pek çok açıdan çok faydalıdır. Günlük yaklaşık 3 litre su içmek cildinizdeki görünümün düzelmesi açısından oldukça etkilidir. Su cildinizi nemlendirerek cildi içeriden besler. 3 litre suyu kısa zamanda içmek yerine güne yayarak içmeniz daha sağlıklıdır.

Şeyma

Merhaba, ben Şeyma. Yaşantımı sağlıklı bir şekilde sürdürebilmek için beslenmeme ve günlük aktivitelerime oldukça dikkat ediyorum. Blogumda da sizlere sağlıklı bir vücuda sahip olmanız veya vücudunuzu korumanız için çeşitli bilgiler paylaşıyorum.

1 Yorum

  1. Doğum yaptıktan sonra kilolarımdan kurtulmak için şok diyeti yapmıştım. Daha sonra vücudumda deri sarkmaları ve cildimde çatlamalar olmuştu. Kilo vermek istiyorsanız kısa sürede değil de zamana yayarak vermelisiniz. Aksi takdirde vücudunuzda hoş bir görüntü olmuyor.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.